Děkujeme - stáhněte si svou výzvu

Výzva s jednorožcem a srdíčky

Výzva s ninjou a hvězdami

Výzva s dinosaurem

Výzva univerzální


Jak mám dál pokračovat?

  1. Vytiskněte si výzvu a s dítětem vyplňte jméno. Napište také jméno parťáka, který bude dítěti pomáhat. Může to být rodič nebo sourozenec, nebo třeba prarodič. Důležité je, aby byl s dítětem v denním kontaktu a mohl ho podporovat při procvičování. Dobře funguje, pokud se sám parťák zapojí aktivně a vyplňuje svou výzvu (samozřejmě s vlastním úkolem, na kterém sám pracuje - ať je to cvičení u rodičů nebo třeba čtení u starších sourozenců). Váš parťák je pak dítě a uvidíte, jakou mu bude dělat radost připomínat procvičování :-)
  2. Společně napište, co budete procvičovat, nejlépe pokud docházíte na logopedii, tak zkuste stanovit úkoly na měsíc se svým logopedem. 
  3. Pracujte na svých úkolech každý den alespoň chvilku. Každý den si vyplňte další políčko.
  4. Fotku vyplněné výzvy s krátkým textem o tom, jak se vám plnění výzvy dařilo, pošlete do 3.3.2014 na adresu soutez@logopedum.cz. 6.3. na Evropský den logopedie vylosujeme 3 výherce voucheru na nákup na našem eshopu logopedum.cz

Těšíme se na vaše fotky a přejeme hodně zábavy a úspěchů při procvičování!

Co dělat, pokud den vynecháme?

Pokud den vynecháte (což je pravděpodobné, protože se pořád něco děje), nic se nestalo. Důležité je nepodléhat panice a pokračovat další den v procvičování. Pokud přerušíte na déle, stává se z toho nový zvyk, kvůli kterému se vám bude k vašemu úkolu vracet hůře a budete se cítit neúspěšní.

Jak udržíme motivaci?

Na našem Facebooku a Instagramu budeme od 13.1. zveřejňovat zásady a tipy pro úspěšné procvičování logopedie. Sledujte nás, ať vydržíte do konce! Nezapomeňte, že na každého, kdo nám pošle vypněnou výzvu, čeká malá odměna.

Kde najdu inspiraci na každodenní cvičení?

Primárně byste měli pracovat s materiály od svého logopeda, ten vy vám měl doporučit úkoly odpojídající úrovni dítěte, na které se dítě nachází. Případně na internetu najdete i řadu materiálů ke stažení, které můžete používat. Důležité je vždy zvolit materiály vhodné pro současný stav řeči (Podobně jako není možné jít rovnou běhat maraton, když nemohu vyjít schody, tak nemohu procvičovat hlásku R, když ji dítě ani neslyší.).